...rozšířeně
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

dnes, článek, akce

Novinky na email:
Statek, o. s.  

Plamen poznání >> Plamen poznání

Plamen poznání

Plamen poznání

Plamen poznání je výtvarný ateliér Farní charity Praha 1 - Nové Město pro lidi bez domova. Zahájil svou činnost v roce 2005 první výstavou výtvarných prací lidí bez střechy nad hlavou v Praze. Klienti se nyní pravidelně schází a tvoří v Azylovém domě sv. Terezie.

 

Plamen poznání: Hlavická pouťVýtvarný ateliér Plamen poznání zahájil svou činnost roku 2005, a to první výstavou výtvarných prací lidí bez domova v Praze. Výstava se konala v kapli sv. Jana Nepomuckého, která přiléhá ke klášteru bratří františkánů u kostela Panny Marie Sněžné. V následujících letech ateliér pokračoval v tradici výstav, ale od konce roku 2007 se začal specializovat na výrobu drobných dárkových předmětů a jejich prodej na různých akcích a trzích.

Dveře ateliéru má otevřeny každý

Vzhledem k tomu, že zatím nemáme k dispozici vlastní dílnu, schází se členové ateliéru pravidelně každý týden v jídelně Azylového domu sv. Terezie. Ačkoli se naše Farní charita specializuje na práci s ženami v sociální nouzi, dveře ateliéru má otevřeny každý člověk bez přístřeší, který má chuť se zapojit do tvorby jakýmkoli způsobem: nemusí mít ani talent na kreslení, protože děláme i jiné, jednoduché činnosti.

Plamen poznání: Hlavická pouť

Individuálním přístupem k jednotlivým tvůrcům chceme napomoci, aby si uvědomili svou jedinečnost a důstojnost, která patří každému člověku. Skrze výtvarnou tvorbu se snažíme těmto lidem pomoci najít v sobě častokrát třeba i skrytý talent, ale především ukázat, že pokud je dobrá vůle, každý dokáže vytvořit něco hezkého, užitečného a spolupracovat s dalšími lidmi. Prezentací a prodejem výrobků našich klientů též usilujeme o zlepšení vzájemné komunikace mezi veřejností a lidmi bez domova, a to oběma směry.

Zakoupením každého výrobku podpoříte tvůrce

Peníze získané prodejem jsou ve spolupráci s naší sociální pracovnicí klienty využívány alespoň k začátku řešení jejich současných životních obtíží, např. splácení dluhů, částečné hrazení ubytování, nákup léků, ošacení apod. Zakoupením každého výrobku tedy finančně podpoříte přímo jeho tvůrce.

Podpořte výtvarný ateliér

Činnost ateliéru je finančně podporována Městskou částí Praha 1. Přesto neustále potřebujeme sponzory a dárce, kteří by podpořili naši práci nejen peněžní formou. Především hledáme sponzora, který by nám poskytl prostory v Praze, kam bychom mohli přemístit celý ateliér (tj. světlá, dobře větratelná místnost s elektrikou a tekoucí vodou pro dílnu, včetně dvou oddělených toalet a přilehlá menší, suchá místnost pro sklad).

Plamen poznání: Hlavická pouťDále z výtvarných prostředků nejvíce zpracováváme tyto materiály: dřevěné korálky, drobné korálky na tvorbu ozdob, různé druhy pentlí a tkalounů, bavlnky na vyšívání, pedig, pravý včelí vosk, ubrousky na dekupáž (ubrousková technika), barevné prášky Efcolor na smaltování, barvy Duha na textil, barvy Balakryl a tenké vázací dráty. Rovněž přivítáme dobrovolníky, kteří by pomohli při pravidelných tvůrčích schůzkách.

Ačkoli se náš ateliér účastní především prodejů na neziskových akcích, dovolujeme si vám nabídnout některé naše drobné výrobky, které jsme vám schopni (po předchozí domluvě s vedoucí ateliéru) v množství jednoho i více kusů vyrobit a dodat cca do jednoho měsíce. Jelikož se někteří členové pracovní skupiny mění, nemůžeme zaručit pravidelnou dodávku našich výrobků. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

 
  • Plamen poznání, výtvarný ateliér pro lidi bez domova
  • Farní charita Praha 1 – Nové Město
  • Jungmannovo náměstí 18
  • 110 00 Praha 1
  • IČ: 26 52 08 18
  • Číslo účtu: 219 371 666 / 0300
  • Email: fchp1nm.info@centrum.cz
  • Telefon: 222 230 026

Podívejte se na náš katalog on-line: Katalog výrobků Plamene Poznání

Ke stažení: Propagační leták, část 1. Propagační leták, část 2.

MČ Praha 1

Výtvarný ateliér funguje za přispění úřadu Městská část Praha 1. Děkujeme.


| Autor: Marťus | Vydáno dne 25. 08. 2008 | Informační e-mailVytisknout článek

Statek, z. s., Lesnovek 1, Hlavice, 463 48, statek@statek.org, předseda Martin Mikeš, martus@statek.org