Oficiální zpráva o rozdělení táborů

Autor: Náčelník <Nacelnik(at)Statek.org>, Téma: Tábory, Vydáno dne: 09. 11. 2007

Vážení přátelé a příznivci našich táborů a dalších akcí, v našem táborovém týmu došlo v poslední době k velké změně, o které bychom vás rádi touto cestou informovali.

Již třetím rokem čítá náš táborový tým vč. kuchařek na 20 členů. Je to počet jen o třetinu nižší, než je obvyklý počet táborníků (dětí) na našich táborech. Řízení tak velkého týmu není jednoduché, a ne vždy se dařilo tak, jak jsme si představovali. Ani grantová komise, která rozhoduje o přidělování dotací pro náš tábor není úplně nadšená z toho, že je nás vedoucích skoro jako účastníků.

Někteří z nás si již několik let pohrávali s myšlenkou, že v tak velkém počtu vedoucích by se daly dělat tábory dva. Naše každoročně se opakující organizační nesrovnalosti letos konečně v realizaci této myšlenky vyústily.

Došlo tedy k rozdělení týmu, a již se rozběhly přípravy dvou táborů.

Přestože se tímto rozděluje tým, který spolu po mnoho let spolupracoval, a spoustu toho zažil, věříme, že se nám podaří vytvořit dva tábory, přinejmenším stejně dobré, jako byly ty, které jste s námi prožili.

Je jasné, že ani jeden z táborů už nikdy nebude takový jako dřív, ale berme to tak, že aby mohlo vzniknout něco nového, lepšího, musí něco starého zaniknout. Pomocí dvou táborů můžeme pracovat s více mládeží najednou, navíc do příprav můžeme celkem zapojit více vedoucích, více odrůstající mládeže. Nikde není psáno, že mezi oběma týmy bude panovat rivalita. Přáli bychom si, aby se naopak rozvíjela spolupráce a výměna zkušeností, která nakonec bude přínosem pro všechny, jak pro vedoucí, tak pro účastníky.

Navíc organizování ostatních mimotáborových akcí, jako například pokračování Apocalypta, není a nebude vázáno příslušností k táborovému týmu.

Dosavadní složení ještě se vyvíjejících týmů je následující:

Těšíme se na vás na obou táborech a věříme, že společně zažijeme nová dobrodružství, nové zážitky a nová přátelství.

Jakub, Filip, Zdeněk